חיפוש :

אדם ניכר בכיסו, בכעסו ובכוס הקפה שלו... איך שותים קפה טורקי?

8/9/2015


לקפה הטחון דק הנוסף למים חמים קוראים קפה טורקי בהרבה מקומות בעולם, המקום היחידי המתעב שם זה הוא ביוון, שם הם מכינים את אותו הקפה ומדגישים שצריך לכנותו אותו קפה יווני. ובארצנו המקומיים קוראים לו קפה ערבי.

ברוב העולם שותים קפה בסגנון הטורקי מקפה מטחינה דקה מאוד.

איך שותים קפה בוץ?

לרוב הממהרים פשוט שמים בכוס כפית גדושה בקפה ערביקה הטחון דק ומוסיפים מים רותחים.

איך לשפר את טעם הבוץ?

כדאי לטחון את הקפה סמוך להכנתו, פעולה הנותנת קרימה טובה לקפה. למזוג מים בטמפרטורה רתיחה לקפה.

איך מכינים קפה טורקי בטורקיה?

הקפה הטחון דק מוכנס לתוך קנקן עם מים וכך מרתיחים את התערובת. ברתיחה לוקחים מהקרימה שנוצרה ושמים כמות קטנה בכל כוס, לאחר מכן מוסיפים את נוזל הקפה.


איך שותים קפה במזרח ירושלים?

הקפה השחור במזרח ירושלים נטחן  מתערובת של קפה ערביקה עם קליה בינונית, בעל צבע חום בהיר, הוא נקרא בפי המקומיים "קפה בלונדיני". מוסיפים לו חופן קפה שרוף וחופן פולי הל. התערובת נטחנת בכל מכולת שכונתית ובחנויות שמוכרות קפה טחון בלבד, שנטחן במקום. בגלל הכמויות הגדולות הנסחרות כל יום, הסוחרים מצליחים לשמור על טריות פולי הקפה וטעמו המשובח. מרתיחים מים חמים בקנקן עם בסיס רחב ופייה צרה וכאשר המים מגיעים לרתיחה מוסיפים כמה כפות גדושות של קפה ומערבבים כמה פעמים. לשותים מתוק, רק בשלב זה מוסיפים סוכר ומערבבים. מכסים בצלחת ומגישים לשולחן וכולם מחכים עד שהגרגרים ירדו. הקנקן מגיע אחר כבוד ומסביבו כוסות קטנים ומעוטרים, הנקראים פינג'אן, ומוזגים את הקפה לכל אחד. בדומה לאיטלקים המחזיקים מקינטות בגדלים שונים לכמויות אורחים שונות, גם המקומיים מחזיקים קנקנים בגדלים שונים למספר אורחים שונה. לכבוד כל אורח שבא מכינים קפה, בכל חנות ומשרד יש תרמוס שמכיל את המשקה שבושל ומוכן להגישו לכל לקוח שנכנס. כך שרבים שותים כוסות קפה רבות כל יום. עובדה מפתיעה היא שמשקה הקפה הנמס עם חלב חם, נחשב למשקה מפנק ורבים שותים אותו פעם ביום, בעיקר בבוקר.

אחד ממנהגי האבלות -כאשר מגיעים לאוהל האבל, מוגש קפה בלבד. המבקרים מקבלים קפה שחור חמוץ במיוחד, יחד עם תמר מתוק. החמיצות מושגת מתוך שימוש בכמות גדולה יותר של קפה שרוף.


איך שותים קפה בנצרת?

הם שותים באותו סגנון הקיים בירושלים, אך הקפה שלהם הרבה יותר חמוץ בגלל הכמות הגבוהה של קפה שרוף שהם משתמשים בו.

הזנים האהובים עליהם הם: קפה ערביקה מסוג קולומביה וגוואטמלה. וכמובן הקפה השרוף.


איך הבדואים המסורתיים שותים קפה?

הבדואים ידועים בהכנסת האורחים שלהם ושתיית הקפה בקרב הבדואים הוא טקס הכנסת אורחים מרכזי, עם כללים רבים וערכו רב. הקפה מוכן ממים שקשה להשיגם במדבר וכך הבדואי חולק איתך דבר יקר כאות הערכה לאורח. הבדואים קונים פולי קפה ירוק מסוג ערביקה וקולים אותו בכל בוקר על מחבת מברזל עבה ושמים אותה מעל לגחלי המדורה הנמצאת בחלל המרכזי של האוהל, בחלק הגדול השייך לגברים. הקלייה נעשית בכל בוקר ולא משתמשים בשאריות מאתמול. קולים עד שרואים את השמן של פולי הקפה יוצא החוצה. את הקפה מכניסים לכלי עץ וכותשים אותו דק, משתמשים בעלי וכותשים במקצבים קבועים והכלי המשמיע קולות תיפוף המעיר את הישנים בבוקר,  בינתיים מרתיחים מים בקנקן על גחלי המדורה וכאשר הם מגיעים לרתיחה שופכים אותם לקנקן קטן עם מכסה ולשם מוסיפים את הקפה הטחון דק ומחכים דקות ספורות, רק לאחר מכן מוסיפים אבקת הל. המארח לוקח כוס פינג'אן קטנה מוסיף לה מים , לאחר מכן הוא שופך את המים מכוס זאת לכוס השנייה, ומהשנייה לשלישית וכן הלאה להראות לאורח שהכוסות נקיים וכך גם לא לבזבז מים במדבר. לאחר מכן נמזג הקפה לכל הכוסות ומוגש לאורחים  היושבים על המחצלות, לפי סדר חשיבותם. לעיתים יש רק  ספל אחד והוא עובר מאורח לאורח. הקפה מוכן על כל שלביו על ידי הגברים ויש לציין שהבדואים לא מוסיפים סוכר לקפה והוא נשתה מר. את התה מכינות הנשים עם כמויות סוכר עצומות וטעמו מתוק ביותר. טקס שתיית הקפה מתחיל בבוקר עם הגברים ומוכן על ידי הגבר המבוגר ביותר, ונמשכת כמה פעמים ביום, בעיקר כאשר מגיעים אורחים. האורח שותה מתוך הספל בלגימות קטנות ולא מניח אותו על האדמה, בסוף הוא מחזיר את הקפה למוזג הראשי. ואסור לו לבקש יותר משני ספלים, אלא אם כן מציעים לו.

מנהגי אבלות- שותים את הקפה והופכים את הספלון על פיו, אקט המסמל שהמת חסר והוא אהב לשתות קפה.

טואול בניית אתרי אינטרנט